Relacja z Rajdu Rowerowego im. Bogusława Leszczyńskiego

Stało się to już tradycją, że co roku Gmina Przystajń organizuje Rajd Rowerowy im. Bogusława Leszczyńskiego. W tym roku 17 września po raz drugi, miłośnicy jazdy na rowerze wyruszyli w jesienny, ale przyjemny ranek z Placu Rynek w Przystajni w trasę rajdu.

Tegoroczna trasa dookoła gminy Przystajń prowadziła „śladami młynów”, przez Kuźnicę Starą, Mrówczak, Michalinów, Podłęże Szlacheckie, Kuźnicę Nową, Stany, Ługi-Radły, Kamińsko w kierunku Przystajni przez Ługi-Radły, Bór Zajaciński, Brzeziny, Wrzosy. Uczestnicy rajdu pokonali 32 km.

Była to trasa bardzo przyjemna, która prowadziła przez łąki, wzdłuż rzeki Liswarty, duktem leśnym a i czasem piaszczystym. Dotarliśmy do głównych miejsc młynów , które zapisały się w kartach naszej gminnej historii, a mianowicie: zabytkowy młyn w Kuźnicy Starej, zabytkowy młyn wodny w Ługach-Radłach i zabytkowy młyn wodny w miejscowości Kamińsko.

Dziękujemy właścicielom za pięknie opowiedzianą historię i możliwość obejrzenia tych zabytków. To była wyjątkowa okazja zajrzeć w środek serca takiej niepowtarzalnej budowli.

Na koniec rajdu złożono kwiaty na grobie i oddano cześć pamięci Pana Bogusława Leszczyńskiego.

Na trasie rajdu na uczestników czekały poczęstunki, a na koniec ciepły posiłek. Rajd cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem wśród licznych uczestników. Wszystkim serdecznie dziękujemy za aktywny udział i oczywiście zapraszamy za rok.

Rajd rowerowy finansowany był ze środków gminnych i współfinansowany przez LGD „Zielony Wierzchołek Śląska.

Poniżej zamieszczamy relację fotograficzną z rajdu.