Gmina Przystajń otrzymała wsparcie finansowe w ramach programu „Laboratoria Przyszłości”

Laboratoria Przyszłości.jpeg

Gmina Przystajń otrzymała wsparcie finansowe w kwocie 164 100,00 zł. w ramach programu „Laboratoria Przyszłości”.

Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Program ma na celu stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań. Celem inicjatywy jest wsparcie szkół podstawowych w budowaniu wśród uczniów kompetencji przyszłości z tzw. kierunków STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka).
Laboratoria Przyszłości to nowoczesny sprzęt, który uatrakcyjni zajęcia szkolne i pozwoli uczniom rozwijać swoje zainteresowania nie tylko na lekcjach techniki i w ramach innych obowiązkowych zajęć edukacyjnych, lecz także w ramach zajęć pozalekcyjnych, kół zainteresowań i innych form rozwijania umiejętności.

Dzięki uzyskanemu wsparciu finansowemu w miesiącu grudniu 2021 r. do poszczególnych placówek na potrzeby prowadzenia zajęć zakupiono:

Przygotowała: Agnieszka Janik

logo-Laboratoria_Przyszłości_poziom_kolor.png