• Kolejny konkurs dla rolników "Bezpieczeństwo pod kontrolą"

Oddział Regionalny Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w Częstochowie zaprasza rolników do wzięcia udziału w kolejnym konkursie "Bezpieczeństwo pod kontrolą".
    Data publikacji: 07-08-2020 15:02
  • Chodnik w Podłężu Szlacheckim

Radna Jadwiga Górnik i sołtys Marcin Wróbel byli inicjatorami i organizatorami oficjalnego otwarcia wybudowanego chodnika przy drodze powiatowej w Podłężu Szlacheckim. Mieszkańcy długo oczekiwali na realizację tej ważnej inwestycji.
    Data publikacji: 06-08-2020 09:04
  • Powszechny spis rolny 2020

Już 1 września 2020 r.  rozpocznie się Powszechny Spis Rolny! Wyniki spisu pozwolą scharakteryzować polskie #rolnictwo, posłużą do podejmowania decyzji strategicznych oraz do celów porównań międzynarodowych.
    Data publikacji: 04-08-2020 14:04
  • Paczkomat w Przystajni

Gmina Przystajń zaprasza do korzystania z usługi paczkomatu "InPost". Paczkomat zlokalizowany jest w Przystajni, na parkingu przy Skwerze Henryka Kluby. Jest to bardzo wygodna lokalizacja dla klientów.
    Data publikacji: 04-08-2020 13:16
  • Zbiornik wodny „WIDAWA” został odtworzony

Wójt Gminy Przystajń, informuje, że zbiornik wodny „WIDAWA” położony w Przystajni ul. Widawa został odtworzony. Zbiornik ten jest pozostałością po szybie kopalni rud żelaza. Zbiornik i teren przyległego lasu stanowi własność Gminy Przystajń.
    Data publikacji: 31-07-2020 12:53
  • Wojewódzki trening sprawności syren alarmowych

Dnia 1 sierpnia 2020 r.  o godzinie 17.00 przeprowadzony zostanie na terenie Gminy Przystajń Wojewódzki trening sprawności syren alarmowych wykorzystywanych w systemie ostrzegania i alarmowania ludności, umożliwiający jednocześnie upamiętnienie obchodów 76 rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego.
    Data publikacji: 31-07-2020 09:08
  • Hala sportowa w Przystajni z nowym pokryciem dachu

W związku z koniecznością renowacji pokrycia dachowego  wykonanego z papy w szkole w Przystajni, gmina Przystajń w porozumieniu z dyrekcją szkoły podjęła decyzję o zastosowaniu nowej technologi materiałowej.
    Data publikacji: 28-07-2020 08:56
  • Dotacje na odtworzenie potencjału gospodarstwa

Rolnicy, którzy ponieśli w gospodarstwach straty spowodowane klęskami żywiołowymi bądź wystąpieniem afrykańskiego pomoru świń, mają czas do 31 sierpnia 2020 r., by złożyć wnioski i skorzystać ze wsparcia finansowego w ramach PROW na lata 2014-2020.
    Data publikacji: 28-07-2020 08:29
  • Posiedzenie wspólne komisji stałych Rady Gminy Przystajń

Dnia 24 lipca 2020 r. (piątek) o godz. 13.00 w sali sesyjnej Urzędu Gminy Przystajń odbędzie się wspólne posiedzenie komisji stałych Rady Gminy Przystajń.
    Data publikacji: 21-07-2020 15:29
  • Rejestr Danych Kontaktowych (RDK)

Ministerstwo Cyfryzacji, w ramach projektu Rozwój Systemu Rejestrów Państwowych (RSRP), uruchomiło Rejestr Danych Kontaktowych (RDK).
    Data publikacji: 21-07-2020 14:57