• Zaprezentuj swój talent na Rynku w Przystajni

Grasz, śpiewasz, tańczysz, rysujesz, malujesz, chcesz zaprezentować swoje niepowtarzalne rękodzieła, a może znasz magiczne sztuczki jednym słowem masz talent i chcesz pokazać go innym – nie zwlekaj to doskonała okazja. Zapraszamy Cię na Rynek w Przystajni, w piątek, sobotę, niedzielę, a nawet w inny dzień tygodnia po wcześniejszym zgłoszeniu telefonicznym..
    Data publikacji: 20-05-2022 12:59
  • Medal dla mieszkańca Gminy Przystajń

Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Pan Andrzej Duda nadał odznaczenia państwowe osobom zasłużonym. Na podstawie art.138 Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej oraz ustawy o ustanowieniu Medalu Stulecia Odzyskanej Niepodległości, postanowieniem Prezydenta Rzeczypospolitej Pana Andrzeja Dudy, za zasługi dla Niepodległej, uhonorowany został Pan Jan Kauf (mieszkaniec miejscowości Kuźnica Stara).
    Data publikacji: 20-05-2022 08:21
  • Punkt rekrutacyjny do dobrowolnej zasadniczej służby wojskowej

Już w najbliższą sobotę 21 maja w godzinach od 11:00 do 18:00 Wojskowe Centrum Rekrutacji w Częstochowie zaprasza wszystkich zainteresowanych służbą w Wojsku Polskim na Plac Rady Europy w Częstochowie, na którym zostanie wystawiony punkt rekrutacyjny do dobrowolnej zasadniczej służby wojskowej.
    Data publikacji: 19-05-2022 14:39
  • Zaginął pies

Zaginął pies, mieszaniec, czarny z jaśniejszym umaszczeniem na łapach i pyszczku, brak obroży, zdjęcie w załączeniu. Pies był widziany ostatnio w okolicach miejscowości Kamińsko i Ługi-Radły. Osoby, które odnajdą psa są proszone o kontakt z właścicielem psa pod nr tel. 607328138.
    Data publikacji: 19-05-2022 14:06
  • Rajd rowerowy Odjazdowy Bibliotekarz na Dzień Dziecka

Gminna Biblioteka Publiczna w Przystajni zaprasza na rajd rowerowy z okazji Dnia Dziecka, który odbędzie się dnia 1 czerwca 2022 r. (środa) godz. 15.00. Obowiązują zapisy. Plakat, regulamin i formularz zgody dostępne są na stronie internetowej biblioteki.
    Data publikacji: 19-05-2022 08:42
  • Obowiązki w zakresie pozbywania się nieczystości ciekłych

Uwaga!
    Urząd Gminy Przystajń przypomina właścicielom nieruchomości o obowiązkach w zakresie pozbywania się nieczystości ciekłych
    Data publikacji: 16-05-2022 16:03
  • KRUS informuje – nowa stawka odsetek za zwłokę

Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego informuje, że zgodnie z Obwieszczeniem Ministra Finansów z dnia 10 maja 2022 r., od dnia 6 maja 2022 r. obowiązuje nowa stawka odsetek za zwłokę w wysokości 13,5% kwoty zaległości w stosunku rocznym.
    Data publikacji: 16-05-2022 15:57
  • Dzień Godności Osoby z Niepełnosprawnością Intelektualną oraz dzień Walki z Dyskryminacją Osób z Niepełnosprawnościami

Koordynator Projektu „Znam prawo- mam wybór” w związku ze zbliżającymi się obchodami Dnia Godności serdecznie zaprasza 24 maja na Plac Biegańskiego w Częstochowie o godz. 10.00.
    Data publikacji: 13-05-2022 09:18
  • Ogłoszenie otwartego konkursu ofert

Ogłoszenie otwartego konkursu ofert na realizacje projektów tworzących warunki sprzyjające rozwojowi kultury fizycznej na terenie Gminy Przystajń
    Data publikacji: 13-05-2022 08:55
  • Posiedzenie Komisji Rewizyjnej Rady Gminy Przystajń

Dnia 20 maja 2022 r. (piątek) o godz. 9.00 w sali sesyjnej Urzędu Gminy Przystajń odbędzie się posiedzenie Komisji Rewizyjnej Rady Gminy Przystajń.
    Data publikacji: 13-05-2022 08:28